auto detailing grodzisk

detailing

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki powstał z miłości do samochodów. Dlatego nasi Klienci mogą być przekonani, że zajmiemy się ich pojazdami tak, aby prezentowały się super, nawet jeśli na licznikach mają już tysiące kilometrów.

W naszym auto detailing udaje nam się to zrobić dzięki temu, że poświęcamy naszą uwagę zarówno wnętrzu pojazdu, a także jego częściom zewnętrznym. Po dokładnym wyczyszczeniu środka, ma miejsce woskowanie lub glinkowanie wraz z polerka samochodowa, żeby osiągnąć wykończenie z niemal niewidzialnymi skazami.

Oprócz wyeliminowania istniejących skaz lakieru, czasami konieczne jest również zabezpieczenie go na przyszłość. Dlatego w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nanieść powłokę polimerową , która chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

auto detailing grodzisk

myjnia samochodowa cena

W dzisiejszych czasach wygląd pojazdu jest tak ważna jak jego niezawodność. pomocny okazać się może detailing.

Car detailing to pakiet usług koncentrujących się na wyglądzie pojazdu i polega na specjalnej kosmetyce. Detailing dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Detailingowe czyszczenie środka auta polega na odkurzaniu, praniu tapicerki, myciu elementów plastikowych i skórzanych, czasami zawiera też impregnację tapicerki skórzanej.

Auto detailing zewnętrzny jest bardziej złożony. Rozpoczyna go kilkuetapowe mycie detailingowe lakieru i felg i innych elementów. Kolejnym etapem jest zminimalizowanie drobnych uszkodzeń, czyli korekta lakieru. Nawet podczas zwykłego korzystania może dojść do zarysowań i hologramów. Nałożenie specjalistycznej pasty i fachowe polerowanie może rozwiązać te problemy oraz pozwala na osiągnięcie takiego blasku lakieru, jakby pojazd dopiero opuścił lakiernię.

Auto detailing skupia się także na zabezpieczeniu lakieru na przyszłość. Umożliwiają to specjalne powłoki ochronne, które nakłada się na przygotowany lakier. Każdy rodzaj takiej powłoki zabezpiecza lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim car detailingu każdy pojazd będzie wyglądał prawie idealnie, nawet jeśli przejechał już setki tysięcy kilometrów. Wpłynie to także pozytywnie na jego wartość a spadną koszty utrzymania, bo car detailing przedłuża również żywotność niektórych elementów pojazdu.

detailing warszawa

Jedną z usług, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powłoki z różnego rodzaju zabrudzeń np. pył z klocków hamulcowych, sadza, żywica, owady, drobiny asfaltu, a także naloty rdzy.

Należy wyjaśnić, że samo glinkowanie nie pozbywa się rys, lecz wydobywa z nich brud, nie zmniejszając grubości powłoki lakierniczej.

Dlatego można glinkowanie bezpiecznie zlecać co jakiś czas bez ryzyka, że pogorszymy tym sposobem jakość powłoki lakierniczej naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki poza standardowym glinkowaniem, możliwe jest też wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, pozwalającą wyeliminować do 70% rys.

detailing warszawa
car detailing near me

car detailing near me

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to gotowy preparat składający się ze składników organicznych i nieorganicznych, który należy nałożyć w odpowiedni sposób na lakier samochodowy.

Choć powłoka ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to stanowi powłokę chroniącą lakier przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też spełnia wiele funkcji:

* Bardzo dobrze zabezpiecza samochód nie tylko przed brudem, ale też przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem ultrafioletowym oraz substancjami chemicznymi.

* Zapewnia znakomitą ochronę lakieru, nadając mu przy tym wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych hologramów i refleksów.

Cząsteczki polimerów są o wiele mniejsze od cząsteczek wody a dzięki temu mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stąd powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a pojazd dłużej pozostaje czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak pobrudzi się, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie wyczyścić.

auto spa grodzisk mazowiecki

Czyszczenie pojazdu to jedna z niezbędnych czynności, którą powinno się wykonywać regularnie, aby samochód dobrze się prezentował.

Samochód można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy pamiętać, że źle dobrane preparaty oraz myjki do mycia, mogą uszkodzić powłokę lakierową. Dodatkowo, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) i czas, aby to zrobić samemu.

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą uszkodzić powłokę lakierową, dodatkowo, pojazdy często wyjeżdżają z takiej myjni niedomyte. Z kolei nieumiejętne korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie w przypadku już istniejących zarysowań lakieru, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli jednak powierzymy nasz pojazd profesjonalistą, możemy być spokojni, że:

*Wybiorą najlepsze dla naszego pojazdu płyny,

*Wykorzystywać będą odpowiednich i czystych myjek oraz szczotek,

*Precyzyjnie doczyszczą nawet bardzo silnie zabrudzone miejsca,

*Wyczyszczą wnętrze naszego auta,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Opuszczając myjnię po tak fachowym myciu, właściciel z całą pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.

polerka samochodowa
polerka samochodowa


Choć dużo różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie pojazdu, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Należy jeszcze zaznaczyć: niezawodnego środka lokomocji, stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dbanie o to, aby auto długo na służyło, to sprawa podstawowa.

Jednak większość z nas – właścicieli aut – chciałaby również, aby nasze auta dobrze wyglądały nie tylko, zaraz po zakupie, ale cały czas. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Auto detailing to pakiet usług nakierowanych na wygląd auta. Do tego zestawu zalicza się precyzyjne ręczne mycie pojazdu i czyszczenie go w środku. Następnie kolej na glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy samochód będzie wyglądał świetnie, nawet jeśli na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.

myjnia samochodowa warszawa

Lakier samochodowy – co go degraduje?

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ różnych czynników atmosferycznych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, wahania temperatur, ekstremalne temperatury. Dodatkowo smoła drogowa, chemia typu antylód albo owady uderzające w karoserię podczas jazdy, z czasem wpływają na wygląd lakieru samochodowego. Nawet wizyta w myjni automatycznej lub bezdotykowej mogą spowodować uszkodzenia lakieru.


Na czym polega polerka lakieru?

Pomimo, że na wiele z opisanych wyżej spraw nie mamy wpływu i postępująca degradacja lakieru jest nieunikniona, to jednak przywrócenie blasku i korekta lakieru są możliwe dzięki specjalistycznemu polerowaniu.

Polerka auta to proces powolnego usuwania cienkiej, zdegradowanej warstwy zawierającej rysy, mikrouszkodzenia i hologramy.


Jak przygotowywany jest samochód do polerowania?

Polerka lakieru to zabieg wieloetapowy, przed którym musi nastąpić dokładne umycie auta. Jest to niezbędnę, aby całkowicie usunąć brud, piasek i wszelkie zanieczyszczenia organiczne, mogące negatywnie wpłynąć na polerkę. Po myciu samochód musi zupełnie wyschnąć.

Bardzo ważnym etapem przygotowawczym jest także ochrona tych części samochodu, które są blisko lakieru, a nie zostaną polerowane, jak np. ramy szyb i lamp, klamki, listwy. W tym celu ochrania się je wysokiej jakości taśmą, aby uchronić je przed przedostaniem się na nie pasty.


Polerowanie pojazdu

Sama polerka lakieru musi być wykonywana w systematyczny sposób. Czyli, że koncentrujemy się na małej części karoserii i dopiero po zakończeniu wszystkich zabiegów zajmujemy się następnym. Dzięki temu pasta polerska nie wyschnie, polerka samochodowa jest dokładniejsza karoserii.

Po zakończeniu polerowania całego samochodu dodatkowo można nanieść na niego specjalny wosk chroniący lakier przed promieniami UV.


Jak wygląda samochód po polerce?

Rezultaty polerki samochodowej samochodu są spektakularne a pojazd po takiej korekcie lakieru na pewno przyciąga wzrok. Lakier jest błyszczący i gładki, co skutkuje tym, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest wyrazisty i głęboki a hologramy i zarysowania na karoserii – mało widoczne. Pojazd ogólnie prezentuje się o wiele lepiej, a to ma odzwierciedlenie w jego wycenie.


Jak przedłużyć rezultaty polerowania?

Jeśli chcemy, aby spektakularny efekt otrzymany podczas polerki lakieru utrzymał się na dłużej, musimy dbać o nasze auto. Chodzi tu przede wszystkim o jego mycie – powinniśmy zrezygnować z automatycznych myjni. Poza tym, że mogą w nich być słabe jakościowo lub zużyte szczotki, to znajdujące się na nich drobiny piasku mogą ponownie zarysować lakier.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne. Jednak należy zwrócić uwagę na właściwe, dobrej jakości akcesoria, jak np. rękawice z mikrowłókna.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby auto było parkowane w garażu. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, godnym polecenia rozwiązaniem jest woskowanie lub nałożenie polimeru. Cieniutka powłoka tego typu tworzy warstwę chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Polerowanie samodzielne czy u fachowca?

Do polerowania samochodu można zabrać się samemu. Jednak trzeba być gotowym , że może to zająć dużo godzin, a może nawet cały weekend.

Dodatkowo jest ryzyko, że niepoprawne polerowanie może przynieść odwrotny skutek od oczekiwanego. Koncentrując się na eliminowaniu zarysowań, możemy utworzyć hologramy lub przegrzać lakier.

Dlatego lepiej jednak powierzyć tę pracę specjalistom, którzy się w tym specjalizują. A sami możemy cieszyć się odnowionym autem na dłużej.

myjnia samochodowa warszawa

Jedną z możliwych opcji, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powierzchni z różnego typu nieczystości jak np. drobiny asfaltu, żywica, sadza, resztki martwych owadów, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Należy wyjaśnić, że samo glinkowanie nie usuwa rys, lecz wydobywa z nich nieczystości, nie zmniejszając grubości lakieru.

Z tego względu można glinkowanie bezpiecznie robić od czasu do czasu bez ryzyka, że uszkodzimy przez to jakość powłoki lakierniczej naszego auta.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz standardowego glinkowania, można także zlecić wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, która pozwoli wyeliminować do 70% rys.

Auto detailing to zestaw usług, koncentrujące się na utrzymaniu pojazdu w świetnym stanie, nie tylko pod względem technicznym, lecz wizualnym. Czyli po prostu, aby pojazd wyglądał jak niemal prosto od dealera, pomimo, że na liczniku ma już mnóstwo przejechanych kilometrów.

Można to osiągnąć poprzez wyeliminowanie zanieczyszczeń z wnętrza samochodu oraz dzięki umyciu i polerowaniu zewnętrznej części pojazdu, aby uzyskać niemal pozbawione skaz wykończenie.

Najbardziej podstawowe opcje auto detailingu obejmują mycie karoserii i woskowanie plus odkurzanie i mycie wnętrza.

Bardzo ważna jest jednak także usługa renowacji lakieru, dzięki której można wyeliminować większość przebarwień i niewielkich zadrapań.

Oprócz eliminacji istniejących wad lakieru, auto detailing także pozwala na  zabezpieczenie go w pewnym stopniu na przyszłość. Umożliwia to nałożenie warstwy zabezpieczającej, utrudniającej przez jakiś czas przyklejanie się kurzu do lakieru.

Pomimo, że dużo różnych spraw może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie pojazdu, to u jej podstaw najczęściej będzie chęć posiadania własnego środka lokomocji. Należy jeszcze dodać: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, dlatego też wszyscy wiemy, że dbanie o to, aby samochód długo nam służył, to sprawa zasadnicza.

Ale większość z nas – posiadaczy pojazdów – chciałaby również, aby nasze samochody świetnie wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale przez długie lata. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Auto detailing to zestaw usług skierowanych na wygląd auta. W tym pakiecie zawiera się precyzyjne ręczne mycie samochodu i sprzątanie jego wnętrza. Następnie ma miejsce glinkowanie i polerowanie , które ma poprawić wygląd lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość dzięki nałożeniu powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto spa, każdy samochód będzie świetnie się prezentował, nawet jeśli na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.
 

Lakier samochodowy narażony jest na negatywne działanie wielu czynników atmosferycznych takich, jak np. promieniowanie ultrafioletowe, wahania temperatur, mróz. Poza tym smoła drogowa, sól czy kamyki, z biegiem czasu wpływają na jego zmatowienie. Nawet usługa w myjni automatycznej albo bezdotykowej może też uszkodzić powłokę lakierową.

Choć na większość powyższych problemów nie mamy wpływu  i powolne pogorszenie jakości lakieru jest nie do uniknięcia, to jest jednak dobra informacja: odzyskanie blasku lakieru jest do uzyskania.

Jedną z usług auto detailingu jest polerowanie pojazdu, czyli ścieranie uszkodzonej warstwy powłoki lakierowej zawierającej rysy lub zadrapania. Po tego typu usłudze (którą poprzedza nałożenie specjalnej pasty) lakier będzie niemal bez skaz a kolor odzyska swoją głębię i wyrazistość.
 

Czyszczenie samochodu jest jedną z podstawowych czynności, którą należy wykonywać cyklicznie, aby samochód dobrze się prezentował. 

Samochód można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy pamiętać, że nieodpowiednio dobrane płyny oraz myjki do czyszczenia, mogą uszkodzić powłokę lakierową. Dodatkowo, nie każdy ma czas oraz jest w stanie, aby to zrobić samemu. 

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i brudne szczotki mogą zniszczyć powłokę lakierową, a, auta często opuszczają taką myjnię niedomyte. Z kolei nieumiejętne obsługiwanie myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze uszkodzenia, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli jednak powierzymy nasz samochód specjalistom, możemy być pewni, że:

*Użyją najlepsze dla naszego pojazdu preparaty,

*Używać będą odpowiednich i czystych myjek oraz szczotek,

*Precyzyjnie doczyszczą nawet bardzo zabrudzone miejsca,

*Wyczyszczą nasz samochód w środku,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Opuszczając myjnię po tak specjalistycznym myciu, właściciel z całą pewnością będzie miał wrażenie, jakby jechał nowszym samochodem.
 

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki można umówić się na wykonanie usługi nałożenia polimeru.

Powłoka polimerowa to specjalny preparat składający się ze składników organicznych i nieorganicznych, który należy nałożyć w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu to dziesiętne części milimetra!), to tworzy powłokę chroniącą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki temu spełnia różne funkcje:

* Bardzo dobrze chroni auto nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale też przed kwasami, zarysowaniami, promieniowaniem UV oraz substancjami chemicznymi.

* Idealnie zabezpiecza lakier, nadając mu dodatkowo wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez zbędnych hologramów i odbić.

Pojedyncze polimery są mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stąd powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej pozostaje czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki powłoce polimerowej łatwiej go będzie wyczyścić.